Svetová hudobná scéna je v slzách potom, čo sa na verejnosť dostala smutná informácia. Vo veku 83 rokov zomrela legendárna speváčka, ktorá mala za sebou úspešnú kariéru trvajúcu viac ako 50 rokov. Dlhé roky bojovala s vážnou chorobou, ktorej napokon pred pár hodinami podľahla.

24. mája zomrela rocková speváčka Annie Mae Bullock, no celý svet ju poznal pod umeleckým menom Tina Turner.  Poslednýkrát vydýchla vo svojom dome vo švajčiarskom Küsnachte. V posledných rokoch prekonala niekoľko závažných zdravotných problémov.

Hviezda s charakteristickým zachrípnutým, ale silným hlasom v roku 2017 podstúpila transplantáciu obličky, ktorú jej daroval manžel Erwin Bach. Prekonala rakovinu tráviaceho traktu a mozgovú príhodu. Taktiež ju desiatky rokov trápil vysoký krvný tlak. V minulosti dokonca zvažovala asistovanú samovraždu.

Pohreb legendárnej ikony sa uskutoční v súkromnom kruhu rodiny a blízkych priateľov. Kráľovná rock’n’rollu je dodnes považovaná za jednu z najslávnejších a najobľúbenejších speváčok všetkých čias. Preslávila sa hitmi ako The Best, Proud Mary, Private Dancer alebo What’s Love Got to Do With It. ,,Svojou hudbou a bezhraničnou vášnou pre život očarila milióny fanúšikov po celom svete a inšpirovala hviezdy zajtrajška,“ uviedli jej zástupcovia vo vyhlásení na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/tinaturner, dailymail.co.uk  |   Foto: IG/tinaturner, Pexels