Smrť legendárneho režiséra Juraja Jakubiska zasiahla okrem širokej verejnosti predovšetkým jeho najbližších. Už v sobotu sa pritom uskutoční v Prahe posledná rozlúčka s umelcom. Na tej sa však možno neobjaví jeho dcéra Janette, ktorá vyslovila zdrvujúce slová.

Posledná rozlúčka so zosnulým režisérom Jurajom Jakubiskom sa uskutoční už v sobotu o 13. hodine v pražskej Katedrále sv. Víta. Legendárnemu 84-ročnému umelcovi prídu dať posledné zbohom známe osobnosti, no predovšetkým rodina a najbližší. Tí sú zo smrti skvelého režiséra, ktorý má na konte množstvo úžasných filmov, úplne zdrvení.

Jakubisko mal približne rok bojovať s rakovinou jazyka, ktorá sa mu napokon stala osudnou. Na ceste do umeleckého neba sa s ním príde cez víkend rozlúčiť taktiež slovenský herec Štefan Kvietik, ktorého obsadil do Tisícročnej včely. Na pohrebe nebude chýbať Jakubiskova milovaná manželka Deana (64) či syn Jorik (37).

Účasť prvorodenej dcéry Janette (49) z prvého manželstva s Ľudmilou Vašovou je však nateraz otázna. Umelcova dcéra je zo smrti otca tak zničená, že nevie, či dokáže prísť. “Ja ešte sama neviem, či budem schopná sa tam dostaviť. Nedávam to,“ priznáva smutne pre Nový Čas. Janette zároveň vyjadrila pýchu nad tým, že si Jakubisko vybral za dcéru v tomto živote práve ju.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk | Foto: RTVS, YT/Televízia TA3