13. november sa navždy zapíše do kroniky Slovenska ako mimoriadne tragický deň. Okrem toho, že v Revúcej prišli pri záchrane psov o život tri obetavé ženy, pri Malante v Nitrianskom kraji došlo k stretu nákladného vozidla s autobusom, čo malo pre cestujúcich doslova fatálne následky.

Uplynulú stredu ochromila celú krajinu tragédia, pri ktorej navždy vyhasli životy 12 cestujúcich, pričom piati z nich boli maloletí študenti stredných škôl. Nešťastie zasiahlo nielen rodinných príslušníkov obetí, ale doslova každú slovenskú domácnosť, ktorá si dnes štátnym smútkom uctieva pietnu spomienku.

Okrem zosnulých bolo zranených ďalších 20 osôb a pri udalosti zasahovali okrem okoloidúcich vodičov aj desiatky príslušníkov HaZZ, záchranárov i policajtov. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Nitre začal trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia. Okolnosti a miera zavinenia tejto tragédie sú momentálne predmetom vyšetrovania.

Dcéra kamionistu sa vyjadrila k nehode pri Nitre: Smutný dôvod zrážky?!

Polícia taktiež zverejnila pre verejnosť zdrvujúce autentické snímky dopravného prostriedku, ktorý bol v čase nehody plný cestujúcich. Vrak autobusu pri spomienke na tragédiu vyvoláva ľútosť, smútok i zdesenie zároveň, pričom zábery nie sú vhodné pre slabšie povahy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Polícia