Vojna na Ukrajine trvá už od 24. februára, pričom analytici odhadujú, že konflikt môže pokračovať ešte mesiace či dokonca roky. Prvá dáma Olena Zelenská prehovorila v najnovšom rozhovore aj o osobných témach ako manželstvo a partnerstvo s Volodymyrom Zelenskym.

Boje na Ukrajine stále pokračujú, pričom svoje príbytky museli opustiť milióny obyvateľov. Mnohí muži prišli o život a ich rodiny sa s nimi už nikdy nezvítajú. Ďalší stále bojujú, kým ich príbuzní sa ukrývajú, či dokonca ušli do okolitých krajín.

Vojna však zasiahla aj do vzťahu samotného prezidenta Volodymyra Zelenského. O útrapách prehovorila prvá dáma Olena Zelenská v rozhovore pre CNN. Manželka ukrajinského prezidenta stojí na strane muža počas celého konfliktu, no priznáva, že je náročné byť stále oddelene.

Uviedla, že hoci sa spočiatku zdalo, že vojna bude pripomínať šprint, napokon sa zmenila na maratón. S manželom sa kvôli vážnym povinnostiam nevidela dva mesiace. “Náš vzťah má teraz pauzu, ako je to v mnohých ďalších ukrajinských rodinách. Ako naši krajania, aj my čakáme na zjednotenie, aby sme mohli byť opäť spolu,“ prezradila na rovinu. Poznamenala, že je ťažké vydržať päť mesiacov, no prízvukuje, že musia nazbierať sily a šetriť energiu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cnn.com │ Foto: YT/ABC News, DenníkN