Zelenskyj pozval politikov do Kyjeva: Heger neprišiel zo strachu o..!

Dátum:

Od 24. februára, kedy došlo k ruskej invázii, nebola pochopiteľne na Ukrajine žiadna oficiálna návšteva. Predstavitelia rôznych štátov sa s ukrajinským prezidentom spájajú predovšetkým telefonicky. Bolo tak veľkým prekvapením, keď pozval štyroch premiérov priamo do Kyjeva.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pozval na návštevu premiérov Česka, Slovenska, Poľska a Slovinska. Včera (15. marca) v skorých ranných hodinách tak spoločne nasadli na vlak Petr Fiala, Mateusz Morawiecki a Janez Janša. Rokovaní sa zúčastnil aj poľský vicepremiér Jaroslav Kaczyňski.

Eduard Heger však do Kyjeva neodcestoval aj napriek tomu, že sa už nachádzal na Slovensku po zahraničnej ceste vo Vatikáne. Predseda vlády totiž prípadnú návštevu na Ukrajine prekonzultoval s bezpečnostnými zložkami, ktoré mu mali stretnutie vyslovene neodporúčať, pričom Heger poslúchol.

Prítomnosť premiérov v Kyjeve mala preukázať jasnú podporu Ukrajine zo strany štátov EÚ. Zelenskyj bol však aj tak rád, že k rokovaniu predsa len došlo. ,,Vaša návšteva Kyjeva v tomto ťažkom období je pre Ukrajinu silným znakom podpory. Veľmi si to vážime,“ napísal na sociálnej sieti, a zároveň zverejnil video z rozhovoru s politikmi.

Záznam zo stretnutia v Kyjeve

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk, FB/Володимир Зеленський  |  Foto: FB/Володимир Зеленський, Eduard Heger-predseda vlády SR  |  Video: FB/Володимир Зеленський

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka bojuje s rakovinou: Odhodlala sa ukázať bez parochne!

Slovenská speváčka vo februári zarmútila všetkých fanúšikov, keďže oznámila,...

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...