Na východe Álp sa vo štvrtok večer objavilo silné zemetrasnie. Ide o jeden z najsilnejších úkazov na danom území za posledné roky. Otrasy boli pritom seizmografom zaznamenané aj na Slovensku. Predovšetkým v jednej časti krajiny mohli obyvatelia pocítiť účinky nebezpečného prírodného javu.

Východné Alpy zasiahlo vo štvrtok večer silné zemetrasenie. Podľa odborníkov ide o jeden z najsilnejších úkazov v tamojšej oblasti za posledné roky. K prírodnému javu malo dôjsť približne o 22:26 hodine. Epicentrum sa pritom nachádzalo neďaleko slovenských hraníc.

Ako informuje portál iMeteo, Európske stredomorské seizmologické centrum stanovilo, že hlavné centrum otrasov sa nachádzalo 12 kilometrov juhozápadne od mesta Neunkirchen. To je od Slovenska vzdialené len 80 km. Sila zemetrasenia bola stanovená na 4,1 magnitúdy.

Slovenské seizmografy zachytili otrasy v oblasti Železnej studničky. Úkaz si tak mohli všimnúť aj obyvatelia hlavného mesta alebo priľahlých dedín a miest neďaleko hraníc. Rakúski občania v danej oblasti postrehli výrazné trasenie šálok a ďalších predmetov. Slabšie zemetrasenia sú pritom pre Rakúsko bežné niekoľkokrát do roka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: imeteo.sk  | Foto: seismology.sk