Len pred chvíľou sa prevalilo, že televízia Markíza po poslednej klapke seriálov Oteckovia a Horná Dolná definitívne končí aj so sitkomom Susedia. Po príchode nového šéfa do verejnoprávnej televízie nastanú nečakané zmeny i v RTVS. Obľúbenej šou tak hrozí zánik.

Od začiatku augusta je novým šéfom RTVS Ľuboš Machaj. Ten už vo verejnoprávnej televízii stihol predstaviť nové vízie fungovania vysielania. Pred istým časom sa začalo hovoriť o skončení známej zábavnej šou. Spočiatku sa mnohí domnievali, že ide o zábavný program Milujem Slovensko, no všetko je inak.

Ohrozenou šou je 5 proti 5 Andreja Bičana, ktorá sa vysiela približne 15 rokov. “Formát 5 proti 5 je na obrazovke už 15 rokov, on už má svoj limit. Cítiť to,” uviedol pre Plusku samotný Machaj, ktorý ho chce postupne nahradiť. A ako na novinku zareagoval moderátor?

Bičan prezradil, že sa už s vedením snažili v minulosti vymyslieť nový program, ktorý by bol alternatívou k 5 proti 5, ale neúspešne. “Niekde stoja programy nejaké peniaze a niekde robia výtlak sledovanosti. A na to, aby v slote pred Správami bol program, ktorý by bol schopný konkurovať konkurencii, musí ten slot priniesť aj ‚konkurenčné‘ peniaze,” rozmýšľa. Moderátor sa domnieva, že jeho program je na svojom vrchole a nebolo by správne ho nahradiť: “Stačilo by ho ‚refrešnúť‘ alebo pretransformovať napríklad do primetimeovej verzie,“ doplnil. Či sa tak napokon stane, je však na rozhodnutí nového riaditeľa.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: RTVS