Na Zemplínskej šírave došlo v utorok 1. augusta k tragédii. Mladý muž zmizol pod hladinou rovno pred očami svojej priateľky. Čo bolo dôvodom zatiaľ jasné nie je. Presné príčiny a okolnosti sú predmetom vyšetrovania. 

V rekreačnom stredisku Prímestská oblasť – Biela hora sa mal mladý muž vo veku asi 25 rokov kúpať spolu so svojou priateľkou. Na pláži však neboli sami, nachádzalo sa tam väčšie množstvo rekreantov. Podľa slov svedkov strávila dvojica vo vode dlhší čas. „Vedľa nás mali rozloženú deku. Bol to pravdepodobne zamilovaný pár, pretože vo vode sa objímali, bozkávali, ale aj plávali. Keď pri ňom nebola nečakane zmizol pod hladinou. Neviem čo sa stalo, už sa jednoducho nevynoril. Pod vodou zmizol asi dvadsať metrov od brehu,“ uviedol muž, ktorý stanuje s rodinou na pláži pre michalovskespravy.sk.

Michalovskí hasiči i policajti prehľadávali miesto, kde mladíka vzhliadli naposledy. Asi po hodine intenzívneho pátrania našli pod hladinou bezvládne telo mladíka. Presné príčiny ako aj okolnosti tragickej udalosti sú predmetom vyšetrovania.

Zdroj: michalovskespravy.sk | Ilustračná foto: Facebook Zemplínska šírava