Včera (22. apríla) v poobedňajších hodinách došlo k tragickej udalosti v jednom z bytových domov v Detve. Mladá žena utrpela vážne zranenia, ktoré boli, bohužiaľ, nezlučiteľné so životom. Na pomoc jej prišiel aj záchranársky vrtuľník.

36-ročná žena zomrela po páde z 8. poschodia paneláku na Tajovského ulici v Detve. Okamžite boli privolané záchranné zložky, pričom zdravotníci začali s rozšírenou kardiopulmonálnou resuscitáciou. Z Banskej Bystrice bol privolaný aj záchranársky vrtuľník, ktorý pristál pri poliklinike v Detve.

K resuscitácií sa pridal aj lekár leteckých záchranárov. ,,Aj napriek veľkej snahe sa záchranárom nepodarilo obnoviť základné životné funkcie pacientky a svojim zraneniam na mieste podľahla,“ uviedla hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Zuzana Hopjaková.

Helikoptéra sa napokon vrátila na základňu prázdna, bez pacientky. Podľa informácií denníka Plus JEDEN DEŇ polícia zvažuje aj možnosť, že Slovenka spáchala samovraždu. Momentálne prebieha vyšetrovanie, v dôsledku čoho sa krajská polícia nechcela k prípadu bližšie vyjadrovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Air – Transport Europe, letecká záchranná služba, Pixabay