Pandémia koronavírusu je pre spoločnosť nielen skúškou trpezlivosti dodržiavania opatrení a obmedzení. Rovnako tak je aj istou finančnou stratou pre mnohých živnostníkov, podnikateľov či zamestnancov zatvorených prevádzok. Istá pani Nadežda neváhala a o pomoc požiadala priamo prezidentku Slovenskej republiky!

Priamo na Zuzanu Čaputovú sa obrátila zúfalá pani Nadežda, ktorá neváhala a e-mailovú poštu poslala priamo do prezidentského paláca. Opýtala sa jej, z čoho majú žiť ľudia, ktorí pre pandémiu nemôžu pracovať a ich zamestnávateľ ich nemá z čoho vyplatiť: “Poprosila som ju, aby sa ona opýtala vlády (ktorú ona vymenovala) za nás všetkých, aké opatrenia a pomoc vláda poskytne zamestnancom, živnostníkom, malým podnikateľom, aby sa nezvyšovala miera chudoby,” píše pani Nadežda vo svojom príspevku.

Zúfalá situácia, ktorá sa momentálne týka mnohých ľudí na Slovensku, nezostala nepovšimnutá a pani Nadežda sa dočkala odpovede. Tá prišla z odboru komunikácie prezidentky Čaputovej: “Chceme Vás ubezpečiť, že pani prezidentka sleduje a citlivo vníma problémy, s ktorými zápasia ľudia a firmy v čase pandémie. Často o nich rokuje s kompetentními politikmi a odborníkmi, sama však nemá v týchto veciach rozhodovaciu právomoc. Tú má výlučne vláda SR. Vyzvala tiež na účinnejšie manažovanie krízy, vrátane zmeny lídra tak, aby straty na životoch, ale aj v hospodárskej oblasti boli čo najmenšie. V tomto smere bude pôsobiť aj naďalej,” odpovedá odbor komunikácie prezidentského paláca. Stačí to však ľuďom, ktorí dnes v dôsledku opatrení nemajú z čoho žiť?!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/N.D. | Foto: IG/zuzana_caputova