V indickej Patne sa uplynulý víkend istej žene narodilo dieťa, ktoré považuje za prekliate a odmieta sa oň starať. Bábätko totiž vôbec nevyzerá ako človek. Dôvodom je vážna kožná choroba zvaná harlequin ichthyosis.

Rodičia dievčatka sú vraj jeho vzhľadom takí traumatizovaní, že sa ho vzdali. Myslia si, že dieťa je prekliate a odmietajú ho mať doma. Hoci si ho matka skúsila na pár dní vziať, odmietala ho kŕmiť a držať na rukách.

„Veľmi som sa na bábätko tešila, ale teraz som v šoku. Neviem, ako k tomu mohlo dôjsť, ale sme z toho úplne zničení,“ vyjadrila sa.

Ako vyzerá dieťa s ichtyózou?

Hoci sa dieťa narodilo predčasne, v tridsiatom druhom týždni, pôrod prebehol bez komplikácií. Napriek tomu prišlo na svet s vážnym kožným ochorením.

Ichtyóza typu harlekýn spôsobuje, že koža je šupinovitá, extrémne hrubá a suchá. Jedinec má zdeformovanú tvár, oči a uši sú nesprávne vyvinuté. Pohyb je bolestivý a obmedzený.

Jeho život bude krátky

Podľa vyjadrení lekárov dieťa nebude dlho žiť, pretože žiadny z jeho orgánov sa nevyvinul úplne.

Údajne ide len o druhý zdokumentovaný prípad takéhoto zákerného ochorenia v Indii. Prvý zaznamenali minulý rok v júli v meste Nagpur, pričom dieťa po dvoch dňoch zomrelo.

Takto vyzerá dieťa s kožým ochorením harlequin ichthyosis:

Zdroj: topky.sk | Foto: depositphotos.com | Video: YouTube.com