V indickej Patne sa uplynulý víkend istej žene narodilo dieťa, ktoré považuje za prekliate a odmieta sa oň starať. Bábätko totiž vôbec nevyzerá ako človek. Dôvodom je vážna kožná choroba zvaná harlequin ichthyosis.

[sociallocker]Rodičia dievčatka sú vraj jeho vzhľadom takí traumatizovaní, že sa ho vzdali. Myslia si, že dieťa je prekliate a odmietajú ho mať doma. Hoci si ho matka skúsila na pár dní vziať, odmietala ho kŕmiť a držať na rukách.

„Veľmi som sa na bábätko tešila, ale teraz som v šoku. Neviem, ako k tomu mohlo dôjsť, ale sme z toho úplne zničení,” vyjadrila sa.

Ako vyzerá dieťa s ichtyózou?

Hoci sa dieťa narodilo predčasne, v tridsiatom druhom týždni, pôrod prebehol bez komplikácií. Napriek tomu prišlo na svet s vážnym kožným ochorením.

Ichtyóza typu harlekýn spôsobuje, že koža je šupinovitá, extrémne hrubá a suchá. Jedinec má zdeformovanú tvár, oči a uši sú nesprávne vyvinuté. Pohyb je bolestivý a obmedzený.

Jeho život bude krátky

Podľa vyjadrení lekárov dieťa nebude dlho žiť, pretože žiadny z jeho orgánov sa nevyvinul úplne.

Údajne ide len o druhý zdokumentovaný prípad takéhoto zákerného ochorenia v Indii. Prvý zaznamenali minulý rok v júli v meste Nagpur, pričom dieťa po dvoch dňoch zomrelo.

Takto vyzerá dieťa s kožým ochorením harlequin ichthyosis:

[poll id=”54″]

Zdroj: topky.sk | Foto: depositphotos.com | Video: YouTube.com
[/sociallocker]