Nič netušiaci Bratislavčania zažili šok ako z filmu. Pri bežnom čakaní na zástavke boli svedkami situácie, ktorú len tak nezažijete. Uprostred ulice začala rodiť mladá žena, ktorá sa v krátkom momente začala zvíjať od bolestí a kričať o pomoc.

Dramatická situácia však nebola reálna. Išlo o zinscenovaný pôrod na verejnosti, ktorý si pripravili študenti herectva. To však okoloidúci netušili a tak sa len nečinne prizerali na neznámu dámu, ktorá po boku svojho partnera prosila o lekársku pomoc.

Vrchol prekvapenia bol herec Richard Stanke, ktorý zasiahol do deja s nezvyčajným prejavom: „Bolo to super, ale musíš to troška viacej prežívať. Musíš mať nejaké tiky. Začni spievať, ja keď som rodil, ja som spieval hymnu.“ Po ohodnotení hereckých výkonov hlavných aktérov bolo každému nad slnko jasné, že ide o vopred nacvičenú scénku.

Prečo to urobili?

Zrejme vás zaujíma dôvod, pre ktorý to celé urobili. Ide o projekt s názvom Istropolitana, v rámci ktorého si študenti za pomoci skúsených hercov pripravili rôzne scénky. Zapojila sa aj Táňa Pauhofová, ktorá bola súčasťou hádky dvoch svadobčanov a jednej milenky. Pozrieť si ju môžete —>TU<—

Foto: Twitter, YouTube l Video: YouTube