Každým dňom sa objavuje čoraz viac prípadov, kedy ľudia upozorňujú na katastrofálne podmienky v oblasti domáceho zdravotníctva. Ani dnes tomu nebude inak, keďže sa o slovo prihlásila nahnevaná Slovenka žijúca v zahraničí. Náhle musela byť hospitalizovaná, pričom zverejnila záber z pobytu na sociálnej sieti.

Slovenka bola hospitalizovaná v zahraničí, konkrétne na Islande, kde bola poriadne prekvapená zo svojich nemocničných raňajok. To, čo je na severe Európy absolútnym štandardom, je na Slovensku iba na súkromných klinikách, ktoré taktiež podávajú pacientom aj nekvalitné potraviny.

Fotografiu zverejnila prostredníctvom stránky „Nekŕmte nás odpadom“, pričom jej nedalo sa nevyjadriť na adresu jej rodnej krajiny. ,,Toto sú raňajky prvý deň po pôrode v pôrodnici na Islande v Reykjavíku. Slovenské mamičky môžu iba snívať o takomto štandarde v slovenských pôrodniciach! V súkromných nemocniciach ,,Svet Zdravia“ dostavajú práškový čaj a kakao z automatu, čo neprospieva dojčiacim matkám a tiež novorodencom,“ nahnevane napísala pacientka.

Slováci začali okamžite reagovať, pričom zverejňovali zábery raňajok v rôznych nemocniciach. Dokonca sa ozvali aj ,,našinci“, ktorí taktiež žijú v zahraničí. Môžete tak vidieť rozdiel v podávaných jedlách v našej krajine v porovnaní s cudzinou.

Nemocničné raňanky na Islande

Nemocničné raňajky vo Švédsku

Nemocničné raňanky v Trenčíne

Nemocničné raňajky v Trnave

Nemocničné raňajky v Bardejove

Zdroj: Facebook/Nekŕmte nás odpadom  |  Foto: Facebook/Nekŕmte nás odpadom, Pixabay