Otrasných prípadov z našich nemocníc stále pribúda a výnimkou nie je ani najnovšia výpoveď zhrozenej mamičky Miriam, ktorú zdravotná sestrička vyhodila z čakárne zo šokujúceho dôvodu. 

Po nedávnych prípadoch čudného zaobchádzania personálu s pacientami sa ozvala aj mamička Miriam (36), ktorá prišla so svojou neterkou na polikliniku v Šuranoch, foto >>> TU <<<. Kým ona bola objednaná na rehabilitácie, malá Dorotka (2) musela u ušného lekára podstúpiť bolestivé vyšetrenie. Malá tak neprestávala plakať ani po vyšetrení, keď čakali v čakárni na jej maminu.

Hoci je detský plač na chodbe nemocnice bežný, lekárka na tomto oddelení to zrejme videla inak. Sestrička totiž otvorila dvere ambulancie a z toho, čo vyslovila, ostali v šoku: “Choďte s tým deckom domov, pani doktorka to nemôže počúvať,“ zahlásila, hoci ju Miriam ubezpečila, že za chvíľku odchádzajú: “Sestrička mi povedala, že nech prídem zajtra. Aj tak už bude obed. Hlavne, že ma objednali na 11,30 a ordinujú do 15,00, nemám slov,“ dodáva pre Nový Čas rozhorčene na záver.

Ku incidentu sa vyjadrilo aj vedenie polikliniky v Šuranoch, podľa ktorého postupovala sestrička správne s ohľadom na neprimerané správanie dieťaťa: “Personál, a hlavne lekár sa musí sústrediť na 8 hodín práce v ambulancii, naštudovať chorobopis pacienta a stanoviť liečbu,“ uvádza riaditeľka so slovami, že prácu lekárov, ako aj pacientov na neurológii by nemalo takýmto spôsobom vyrušovať dieťa.

Zdroj: cas.sk │ Foto: Pixabay, YouTube