Žiačka Lenka († 9) zomrela po 3 dňoch v nemocnici: Smutná spoveď jej tety!

Dátum:

Školáčka Lenka bola zdravé dievčatko. Keď ju však zachvátili horúčky, jej teta Anka, ktorá ju mala v pestúnskej starostlivosti, utekala do nemocnice. Dievčatko, žiaľ, ale po troch dňoch zomrelo…

Pani Anne (64) dnes ostali len oči pre plač. Keďže nemala vlastné deti, rozhodla sa vziať do pestúnskej starostlivosti práve malú Lenku († 9) z Banskej Štiavnice, ktorá mala vtedy len jeden rôčik. S dievčatkom sa na seba veľmi naviazali a dôchodkyňa sa tešila na každý deň prežitý s energickou školáčkou. Lenka bola podľa jej slov len zriedkavo chorá a maximálne ju občas bolelo bruško, foto Lenky >>> TU <<<.

Dievčatko ale dostalo vysoké horúčky a po zhoršení jej stavu utekali k lekárke. Tá dievčatku predpísala Nurofen, no jej stav sa v nedeľu zhoršil a okrem horúčok začala mať problémy s dýchaním. Keď zavolali záchranku, tá odmietla prísť, a tak musela zronená pani Anna zohnať rýchly odvoz. V nemocnici si ju okamžite nechali a pani Anna prišla za svojou Lenkou hneď ráno.

Udalosti však nabrali rýchly spád a dievčatko museli podľa informácii Nového Času v umelom spánku previezť do Banskej Bystrice, kde však, bohužiaľ, v stredu zomrelo: „Ja som tam radšej ani nešla. Povedali, že Lenka zomrela na obojstranný zápal pľúc. Kladiem si za vinu, prečo som ju v žiarskej nemocnici nechala samu. Nemala som to robiť,“ plače nešťastná pani so slovami, že Lenka, ktorej musí vystrojiť pohreb, bola jej slniečkom.

Lekár z Banskej Bystrice ale okomentoval tragický prípad jednoznačne s vysvetlením, že napriek plnej snahe sa pacientku nepodarilo zachrániť. Ako príčinu uviedol možnú ťažkú infekciu, ktorá viedla k zlyhaniu orgánov pacientky. Presnú príčinu úmrtia Lenky ale určí až nariadená pitva.

Zdroj: cas.sk │ Foto: Pixabay

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...