25. júna sme vás informovali o desivom incidente na strednej škole, kedy postupne začalo byť niekoľkým študentom nevoľno a napokon odpadli. Pre mnohých bolo záhadou, čo mohlo spôsobiť zhoršený zdravotný stav mladých ľudí. Odpoveď rozhodne všetkých prekvapila!

Na strednej policajnej škole v Sokolove začali po slávnostnom ukončení školského roka hromadne kolabovať študenti. Napokon muselo zasahovať 10 posádok záchrannej služby, keďže zle prišlo až 20 ľuďom. Nakoniec bolo 17 z nich prevezených do nemocnice.

Pacientom bola odobraná krv, keďže malo existovať podozrenie na prítomnosť drog, liekov či alkoholu. Ani u jedného sa však nič také nepreukázalo. Kontrole sa podrobila aj celá budova, pričom neunikal plyn ani žiadne toxíny. Dokonca ani vo vode sa nenašla žiadna škodlivá látka.

Lekári sa zhodli na tom, že študenti mali hyperventiláciu spôsobenú stresom. ,,Podľa predbežného vyjadrenia znalca z odboru psychológie mohlo dôjsť následkom kolapsu jedného alebo dvoch dievčat k spusteniu sugestívnej reakcie ostatných osôb a je možné, že tak bola vyvolaná davová psychóza,“ uviedla hovorkyňa polície Eva Valtová pre novinky.cz.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: novinky.cz  |  Foto: Twitter, Pixabay