Bývalý slovenský hokejový útočník Žigmund Pálffy bol mimoriadnym talentom a nebyť jeho početných zranení, pr ktoré viackrát vynechal aj desiatky zápasov za sezónu a dokonca už ako 34-ročný ukončil kariéru. Napokon mu to ale nedalo a vrátil sa aspoň na domácu scénu, kde bude možno naveky neprekonaný.

Dnes sa pozrieme na tri jeho extraligové rekordy, ktoré bude viac než len náročné prekonať alebo sa im čo i len priblížiť.

Rekordný počet bodov v jednej sezóne

V sezóne 2008-09 ako 36-ročný v drese rodnej Skalice odohral 53 z 54 duelov v základnej časti a na konto si pripísal až 99 bodov. To bol priemer 1,87 bodu na zápas.

Tento počin bude ťažko pokoriteľný, veď druhý najlepší výkon zaznamenal Juraj Mikuš, a to v rovnakej sezóne (a zrejme nemalý podiel na tom mala skutočnosť, že hral s Pálffym v jednej formácii).

Odvtedy sa okrem Pálffyho samého najviac priblížil tejto méte v sezóne 2018-19 vtedy 29-ročný kanadský útočník Éric Faille, ktorý uhral v drese Banskej Bystrice 72 bodov. Šanca, že nejaký tím v našej lige podpíše takú hviezdu alebo hráča, ktorý by sa dokázal takto utrhnúť, je nízka.