Generálny prokurátor Maroš Žilinka pred pár hodinami zvolal tlačovú konferenciu, kde chcel zodpovedať všetky otázky týkajúce sa oslobodenia bývalého šéfa SIS Vladimíra Pčolinského. Ešte sa nezapli ani kamery, keď niektorých novinárov poriadne prekvapil.

Generálny prokurátor chcel osobne vyvrátiť akékoľvek dohady, že ,,zariadil“ prepustenie Vladimíra Pčolinského, pričom mal konať v medziach zákona. ,,Či sa to niekomu páči alebo nie, kým budem sedieť na tomto kresle, budem vždy rozhodovať podľa zákona,“ vyhlásil Maroš Žilinka.

Mnohí novinári si však jeho oficiálne vyjadrenia nevypočuli, keďže na tlačovú konferenciu vpustení neboli, i keď sa viackrát snažili dostať do miestnosti. ,,Ďakujem pekne za vašu kolegialitu, ale vidíte, aké sú priestorové možnosti generálnej prokuratúry na vykonávanie takýchto tlačových besied,“ mal povedať 51-ročný prokurátor reportérovi TV Markíza.

V priestoroch generálnej prokuratúry sa pritom bežne robili tlačovky, kde boli prítomní všetci novinári. Stopku mali dostať aj redaktori Denníka N a Aktualít, pričom poslanec Kristián Českovský sa domnieva, že Žilinka sa rozhodol vyhýbať pred nepríjemnými otázkami. Napokon zverejnila stanovisko aj koaličná strana OĽaNO. ,,Odsudzujeme škandalózne kádrovanie novinárov zo strany generálnej prokuratúry SR,“ uvádza sa na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dnes24.sk, FB/OĽaNO  |  Foto: FB/OĽaNO, Dennik N, TA3