Legendárna kapela Queen, to nie sú iba bezduché texty o vzdychaní či láske na jednu noc. Partia okolo nezabudnuteľného Freddieho Mercuryho vznikla v roku 1970, pričom skladby, ktoré si pred rokmi získali poslucháčov po celom svete, sú na vrchole dodnes.

Keď sa na svetlo sveta prevalila informácia, že Hollywood chystá životopisný film o jednej z najväčších legiend svetovej hudobnej scény, fanúšikovia boli spočiatku poriadne skeptickí. Nejeden film v snahe zaujať kritiku totiž dopadol priam žalostne, avšak táto snímka je celkom iná káva. Potom, ako sa tvorcovia nedohodli s kontroverzným hercom Sachom Baronom Cohenom, známym ako reportér Borat či kaderník Bruno, kvôli jeho chtíču nakrútiť “neprístupný” film, stavili na menej opozeranú tvár Ramiho Maleka. 37-ročný herec egyptského pôvodu mal síce iba základné znalosti o kapele Queen, no na pohyboch a presnom stvárnení speváka, ktorý prekonal generácie, pracoval mimoriadne intenzívne.

Svoje o tom hovorí i jedinečné video, ktoré sa objavilo na sociálnej sieti YouTube. Práve to totiž porovnáva finálnu scénu z filmu Bohemian Rhapsody a skutočné vystúpenie skupiny Queen počas koncertu Live Aid vo Wembley. Počas týchto pár minút môžete vidieť, že Rami sa zhostil úlohy Mercuryho priam neuveriteľne dôveryhodne, vďaka čomu snímka trhá rekordy doslova po celom svete. Ašpirant na nejedného Oscara mal celkový rozpočet na výrobu 52 miliónov dolárov, pričom do dnešného dňa už zarobil viac ako šesťnásobok investovanej sumy. Nehovoriac o tom, že Rami zarobil za svoj priam heroický výkon “slabých” 650 000 dolárov. Ako sa však zdá, po tomto počine sa jeho honoráre niekoľkonásobne zvýšia.

 

Zdroj: IMBD, CSFD | Foto | Video: YouTube