Očkovanie na Slovensku sprevádza množstvo konfliktov nielen medzi občanmi, ale aj priamo v parlamentných kreslách vládnych činiteľov. Snaha koalície o vytvorenie kolektívnej imunity najnovšie spôsobuje rozruch kvôli spusteniu očkovacej lotérie z dielne ministerstva Igora Matoviča. 

Vladári a odborníci bijú na poplach! Delta variant ochorenia Covid-19 a aktuálna tretia vlna pandémie by mali postupovať miernejšie s každým novým zaočkovaným občanom Slovenska. Ministerstvo zdravotníctva preto avizuje, že od tohto týždňa je možné dostať vakcínu aj bez registrácie priamo v nemocniciach.

„Pokračuje očkovanie ľudí, ktorí sa zaregistrovali cez formulár, rozbehlo sa očkovanie v ambulanciách a v regiónoch očkujú výjazdové tímy. Ďalšou z možností je nechať sa zaočkovať bez termínu,“ informuje ministerstvo zdravotníctva.

Vybrané nemocnice si vyčlenili na očkovanie bez registrácie určité časy. Záujemcovia si so sebou musia priniesť preukaz totožnosti a preukaz poistenca. Dostupné vakcíny Comirnaty (Pfizer/BioNTech) a Spikevax (Moderna) sú >>>dostupné bez registrácie na týchto miestach<<<.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: MZ SR | Foto: pixabay.com