Zlá správa pre pacientov: Táto nemocnica obmedzuje plánované operácie!

Dátum:

Počas pandémie koronakrízy museli mnohé nemocnice prehodnotiť ich denné aktivity, keďže zdravotnícky personál sa musel postarať predovšetkým o infikovaných pacientov. V posledných mesiacoch sa situácia ustálila a zdalo sa, že lekári budú mať konečne priestor aj pre tých, ktorí čakajú na operáciu. Všetko je však opäť inak!

Fakultná nemocnica v Nitre musela znova obmedziť chod jednotlivých oddelení kvôli zvýšenému počtu hospitalizovaných pacientov, ktorí bojujú s ochorením COVID-19. Aktuálne sa lekári starajú o 16 infikovaných ľudí, pričom štyria z nich sú pripojení na pľúcnu ventiláciu a dvaja pacienti si vyžadujú vysokoprietokovú ventiláciu.

Je to pár dní, čo sa kompetentní rozhodli zakázať návštevy pacientov, a taktiež sa musia ľudia prichádzajúci na urgent, gastroenterológiu i pneumológiu preukázať negatívnym antigénovým testom. Oteckovia môžu byť pri pôrode, no musia byť plne zaočkovaní alebo mať negatívny test na koronavírus nie starší ako 72 hodín.

Aj napriek prísnym nariadeniam sa situácia naďalej zhoršuje, v dôsledku čoho sa vedenie nemocnice rozhodlo obmedziť plánované operácie. ,,Fakultná nemocnica Nitra je nútená, vzhľadom na zvyšujúci sa počet hospitalizovaných, neočkovaných, COVID-19 pozitívnych pacientov, ktorých zdravotný stav je vážny a vyžaduje si pripojenie k umelej pľúcnej ventilácii, obmedziť plánované operácie, najmä v oblasti chirurgických výkonov, kde je nevyhnutná prítomnosť anesteziológov. Prijaté rozhodnutie vstúpi do platnosti od 29.09.2021,“ oznámila na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto: FB/Fakultná nemocnica Nitra-oficiálna stránka

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Herečka obvinila ex z obťažovania syna: Teraz je v náručí tohto muža!

V druhej polovici apríla otriasol Slovenskom škandál, keď herečka...

A bude svadba! Víťazi Love Islandu sa zasnúbili, Laura ukázala prsteň!

Je tomu len zopár mesiacov, čo TV Markíza nasadila...

Dibáková sa neudržala v priamom prenose: Odkaz pre Igora Matoviča!

Igor Matovič pred pár dňami vyrukoval na koaličnej rade...

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...