Počas pandémie koronakrízy museli mnohé nemocnice prehodnotiť ich denné aktivity, keďže zdravotnícky personál sa musel postarať predovšetkým o infikovaných pacientov. V posledných mesiacoch sa situácia ustálila a zdalo sa, že lekári budú mať konečne priestor aj pre tých, ktorí čakajú na operáciu. Všetko je však opäť inak!

Fakultná nemocnica v Nitre musela znova obmedziť chod jednotlivých oddelení kvôli zvýšenému počtu hospitalizovaných pacientov, ktorí bojujú s ochorením COVID-19. Aktuálne sa lekári starajú o 16 infikovaných ľudí, pričom štyria z nich sú pripojení na pľúcnu ventiláciu a dvaja pacienti si vyžadujú vysokoprietokovú ventiláciu.

Je to pár dní, čo sa kompetentní rozhodli zakázať návštevy pacientov, a taktiež sa musia ľudia prichádzajúci na urgent, gastroenterológiu i pneumológiu preukázať negatívnym antigénovým testom. Oteckovia môžu byť pri pôrode, no musia byť plne zaočkovaní alebo mať negatívny test na koronavírus nie starší ako 72 hodín.

Aj napriek prísnym nariadeniam sa situácia naďalej zhoršuje, v dôsledku čoho sa vedenie nemocnice rozhodlo obmedziť plánované operácie. ,,Fakultná nemocnica Nitra je nútená, vzhľadom na zvyšujúci sa počet hospitalizovaných, neočkovaných, COVID-19 pozitívnych pacientov, ktorých zdravotný stav je vážny a vyžaduje si pripojenie k umelej pľúcnej ventilácii, obmedziť plánované operácie, najmä v oblasti chirurgických výkonov, kde je nevyhnutná prítomnosť anesteziológov. Prijaté rozhodnutie vstúpi do platnosti od 29.09.2021,“ oznámila na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto: FB/Fakultná nemocnica Nitra-oficiálna stránka