Zlatá Petra Vlhová: Za víťazstvo na ZOH si odnáša TÚTO sumu peňazí!

Dátum:

ZOH v Pekingu 2022 sú veľkou skúškou pre mnohých športovcov, pričom Slovensko priam famózne reprezentovala národom milovaná lyžiarka Petra Vlhová. Tá sa na zimnej olympiáde stala víťazkou v slalome, v dôsledku čoho si domov odnáša nielen zlatú medailu, ale aj finančnú odmenu!

Olympijské hry sú vysnívanou métou pre mnohých športovcov, a kým niektorí odchádzajú z boja o medailu sklamaní, iným sa drina podarí premeniť na fantastický úspech. Jednou z tých, čo svoju krajinu reprezentovali s vytúženým cieľom, je aj lyžiarka Petra Vlhová, ktorá si zo ZOH 2022 odnáša nielen zlatú medailu, ale i finančnú odmenu.

Kým Švédi, Nóri či Briti nezískajú za ocenenie ani cent, reprezentanti Malajzie si v prípade prvého miesta prilepšia o neuveriteľných 401 559, 45 €! Sťažovať sa nemôžu ani športovci z Kazachstanu, ktorí si za zlatú medailu prilepšia o 210 526, 32 €, kým Maďari dostanú 150-tisíc eur. Zúfať však nemusí ani Petra Vlhová, ktorá si za medailu prilepší o 50-tisíc eur, v prípade striebra získajú slovenskí olympionici 40 000 €, za bronz 30 000 €.

„Odmeňovanie medailistov sa od poslednej olympiády nezmenilo. Tentoraz sa na spolufinancovaní chce podieľať aj štát, ale my sme pripravení športovcom záväzky vyplatiť aj tak,“ uviedol približne pred mesiacom Anton Siekel, prezident Slovenského športového a olympijského výboru. Ak by ste chceli vedieť, ako sú na tom naši českí „bratia“, tí si za bronz prilepšia o 46 783,63 €, za striebro o 70 175,44 € a zlatí medailisti dostanú 93 567,25 €.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Foto: IG/petravlhova13

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka bojuje s rakovinou: Odhodlala sa ukázať bez parochne!

Slovenská speváčka vo februári zarmútila všetkých fanúšikov, keďže oznámila,...

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...