ZOH v Pekingu 2022 sú veľkou skúškou pre mnohých športovcov, pričom Slovensko priam famózne reprezentovala národom milovaná lyžiarka Petra Vlhová. Tá sa na zimnej olympiáde stala víťazkou v slalome, v dôsledku čoho si domov odnáša nielen zlatú medailu, ale aj finančnú odmenu!

Olympijské hry sú vysnívanou métou pre mnohých športovcov, a kým niektorí odchádzajú z boja o medailu sklamaní, iným sa drina podarí premeniť na fantastický úspech. Jednou z tých, čo svoju krajinu reprezentovali s vytúženým cieľom, je aj lyžiarka Petra Vlhová, ktorá si zo ZOH 2022 odnáša nielen zlatú medailu, ale i finančnú odmenu.

Kým Švédi, Nóri či Briti nezískajú za ocenenie ani cent, reprezentanti Malajzie si v prípade prvého miesta prilepšia o neuveriteľných 401 559, 45 €! Sťažovať sa nemôžu ani športovci z Kazachstanu, ktorí si za zlatú medailu prilepšia o 210 526, 32 €, kým Maďari dostanú 150-tisíc eur. Zúfať však nemusí ani Petra Vlhová, ktorá si za medailu prilepší o 50-tisíc eur, v prípade striebra získajú slovenskí olympionici 40 000 €, za bronz 30 000 €.

„Odmeňovanie medailistov sa od poslednej olympiády nezmenilo. Tentoraz sa na spolufinancovaní chce podieľať aj štát, ale my sme pripravení športovcom záväzky vyplatiť aj tak,“ uviedol približne pred mesiacom Anton Siekel, prezident Slovenského športového a olympijského výboru. Ak by ste chceli vedieť, ako sú na tom naši českí “bratia”, tí si za bronz prilepšia o 46 783,63 €, za striebro o 70 175,44 € a zlatí medailisti dostanú 93 567,25 €.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Foto: IG/petravlhova13