Rana pre PSG a celú Ligue 1. To, o čom sa hovorilo už niekoľko mesiacov je potvrdené! Švédsky kanonier Zlatan Ibrahimovič nepredĺžil zmluvu s bohatým parížskym klubom a od novej sezóny ho vo francúzskej lige neuvidíme.

[sociallocker]Počas troch sezón v drese PSG si charizmatický Švéd dvakrát vystrieľal korunu pre kráľa strelcov, pomohol klubu získať tri tituly, ku ktorým pridalo PSG aj dva triumfy v domácom pohári. Napriek tomu, že mu klub ponúkal novú zmluvu niekoľkokrát, vždy ju odmietol. Dnes sa predbežne rozlúčil so slovami:“Zajtra odohrám svoj posledný zápas na štadióne Parc des Princes (domáci štadión PSG). Prišiel som ako kráľ, odchádzam ako legenda.” Čo k tomu dodať, u Zlatana sme si na podobné, čiastočne arogantné, vyhlásenia už zvykli.
122Celkovo strelil za PSG viac ako sto gólov. Kde bude strieľať góly v budúcej sezóne, nevieme. Ktovie, či to vie on sám. Špekuluje sa o jeho príchode do Anglicka, no vylúčený nie je ani jeho návrat do Talianska, či odchod do USA, Číny či do niektorej z arabských líg, keďže v týchto krajinách sa kluby v poslednej dobe predbiehajú v získavaní európskych hviezd…

Zdroj: usatoday.com | Foto: Facebook [/sociallocker]