30. decembra sa uskutočnil dlho očakávaný súdny proces so Zoltánom Andruskóom, ktorý bol obvinený z vraždy Jána Kuciaka (†27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej (†27). Na pojednávania prišla aj Zlatica Kušnírová, ktorá sa plánuje zúčastniť na každom súde, ktorý sa bude týkať dvojnásobnej vraždy.

Zoltán Andruskó bol jediným z páchateľov, ktorý spolupracoval s príslušníkmi slovenskej polície. Aj vďaka jeho informáciám sa objasnilo niekoľko vrážd, v dôsledku čoho dostal možnosť prijať dohodu o vine a treste.

Senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku nakoniec páchateľa odsúdil na 15 rokov za mrežami v strednom stupni stráženia za úkladnú vraždu Kuciaka a Kušnírovej. Rozsudok si vypočula aj Zlatica Kušnírová, ktorá však Andruskóovi nikdy neodpustí, aj keď jej poslal list a ospravedlnil sa.

Podľa slov matky zavraždenej Martiny by dala kriminálnikovi doživotie. Myslí si totiž, že Zoltán mohol zakročiť a všetko zastaviť. ,,Mohol niekoho upozorniť, mohol tomu zabrániť a možno by tu dnes Martinka s Jankom boli. Spravodlivosť však ide správnym smerom. Dúfam, že takto bude pokračovať celý súdny proces a spravodlivosť zvíťazí,“ uviedla Zlatica v rozhovore pre tvnoviny.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: markiza.sk, YouTube