Obľúbená moderátorka Zlatica Švajdová Puškárová sa pred pár mesiacmi rozhodla konať a bola prvou osobnosťou, ktorá mala počas živého vysielania nasedené rúško. Chcela upozorniť, aké dôležité je chrániť sa navzájom, a to sa jej rozhodlo podarilo. Niet sa čomu diviť, že jej fanúšikov zaujíma, čo si myslí o celoplošnom testovaní.

Markizácka moderátorka na začiatku prvej vlny koronavírusu presvedčila premiéra, aby si v priamom prenose spoločne s ňou nasadil ochranné rúško. Jej čin bol ocenený v ankete Osobnosť televíznej obrazovky, a taktiež bola spomenutá aj v medzinárodnom mienkotvornom denníku Financial Times. ,,Keď som išla do štúdia s troma rúškami, myslela som iba na to, ak si to dávame my, ľudia sa už nebudú za rúška hanbiť. Ani vo sne by mi nenapadlo, že sa to dostane až do jedného z najprestížnejších novín sveta,“ povedala vtedy Zlatica pre markiza.sk.

43-ročná blondínka sa intenzívne zaoberá koronakrízou, pričom v Televíznych novinách niekoľkokrát privítala Igora Matoviča, ale komunikovala aj s mnohými epidemiológmi. Nejedného Slováka tak zaujíma, aký má názor na celoplošné testovanie. ,,Proti vírusu zatiaľ nemáme žiadnu účinnú vakcínu ani lieky. Plošné testovanie nás môže akoby vrátiť v čase, vďaka čomu sa pribrzdí šírenie vírusu, pretože sa plošne identifikujú chorí,“ napísala na sociálnej sieti.

Dvojnásobná mamička zároveň prezradila, či sa zúčastní historicky najväčšej logistickej operácie na našom území. ,,Ja pôjdem, pretože nič nerobiť, iba čakať, kritizovať a nadávať nám rozhodne nepomôže… Každý má obavy, aby sa práve tam nenakazil, ale rôznych, možno aj pozitívnych ľudí nevedomky stretávame, aj keď riešime bežný život,“ upozornila Puškárová, pričom navrhla zriadenie mobilných miest na parkoviskách, kde by sa občania mohli nechať testovať sediac v aute.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/zlaticapuskarova  |  Foto: IG/zlaticapuskarova, markiza.sk