Markizácka stálica Televíznych novín Zlatica Švajdová Puškárová sa vo všeobecnosti zaujíma o aktuálne dianie v spoločnosti. Niet sa čo diviť, keďže divákov pravidelne informuje o novinkách z oblasti Slovenska i zahraničia. V poslednom období si však uvedomuje, že čoraz častejšie hovorí o ľudských tragédiách, ktoré ju nenechávajú chladnými.

Zlatica Puškárová je jednou z moderátoriek, ktoré v priebehu večerného spravodajstva informuje divákov o najnovších informáciách z domova aj zo sveta. V posledných týždňoch však zachytila viaceré správy o samovraždách mladých ľudí.

Začiatkom septembra si dobrovoľne zobrala život režisérka Mária Rumanová (†30), pričom o život prišla aj 23-ročná Nikol, ktorá sa obesila na slúchadlách. Následne prišla správa o úmrtí herečky Moniky Potokárovej (†27) a vzápätí skočil z okna internátu 17-ročný futbalista Adrián. Moderátorka sa z tohto dôvodu rozhodla osloviť Slovákov a poprosiť ich, aby neboli ľahostajní voči svojmu okoliu.

Odkaz Zlatice Puškárovej

,,Za posledné obdobie informujeme o toľkých stratených mladých životoch. Sú mladí, talentovaní, vzdelaní, a predsa majú krehkú, zraniteľnú a tak veľmi boľavú dušu. Mám šťastie, že ma ŽIVOT vždy magicky tešil, ale vidím a akosi pričasto informujem o mladých ľuďoch, ktorých život veľmi BOLÍ.. Nevieme ich často pochopiť, lebo sme TEMNO, ktoré ich ženie do nenávratna nezažili, ale určite existuje pomoc, ktorá im uľahčí žitie. Nie je to pravdepodobne chvíľkový stav, ale súženie, ktoré sa vyvíja dlhšie.

Existujú linky, kde sa môžu mladí diskrétne zdôveriť, psychologická, ale aj iná odborná pomoc. Žijeme dobu, kedy sa hľadí najmä na celok, dokonalosť a detaily unikajú v rýchlosti žitia, ale je dôležité všímať si ľudí okolo seba, ktorí sa nečakane začali uzatvárať pred svetom. Určite má každý na svete človeka, ktorý ho dokáže pochopiť, povzbudiť, rozosmiať, podať ruku, keď tá jeho zoslabla. Nie je hanba zdôveriť sa s problémom, ale je obrovská tragédia stratiť mladého človeka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Instagram/zlaticapuskarova |  Foto: Instagram/zlaticapuskarova, Facebook/Juraj Bartos, Slovenské herečky-slovak actresses, Adrián S., Youtube