Monika Jankovská je obvinená v kauze Fatima zo závažného zločinu vydierania, kedy mala podľa obžaloby nútiť svedka zmeniť výpoveď v jej prospech. Bývalá štátna tajomníčka si pred pár dňami vypočula zlé správy, keďže svedok Vida má disponovať videonahrávkou, ktorú chce predložiť polícii.

Monika Jankovská predložila súdu lekársku správu, ktorá má potvrdzovať jej zlý psychický stav. Ten bývalej štátnej tajomníčke neumožňuje osobne sa zúčastňovať súdnych pojednávaní. Aj naďalej je však obvinená v kauze Fatima, pričom pred pár dňami prebehlo v Trnave ďalšie pojednávanie bez jej prítomnosti.

Na súd sa dostavil podľa informácií PLUS 7 DNÍ jej právny zástupca Peter Erdős, no aj svedok – poškodený Michal Vida. Ten svoju výpoveď z roku 2015 zmenil v roku 2018 v prospech Jankovskej. Potom však prezradil, že sa mu mala Jankovská spolu s Vaskom vyhrážať dlhoročným väzením. Podľa obžaloby mala exministerka zorganizovať zmenu Vidovej výpovede o jej úplatku za odsúdenie Ondreja Janíčka a Jozefa Strelčíka.

Vida tvrdí, že vlastní obrazovo-zvukovú nahrávku zo stretnutí s Jankovskou, ktorú je ochotný odovzdať polícii. Niektoré záznamy majú byť údajne v prospech obvinenej, no ďalšie zas v neprospech. V kauze je okrem tajomníčky obžalovaný aj exšéf protikorupčnej NAKA Róbert Krajmer.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: PLUS 7 DNÍ │ Foto: YT/DenníkN