V Rusku bolo zadržaných päť členov bunky. Agenti Ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) tak zabránili ďalšiemu teroristickému útoku. 

[sociallocker]Podľa slov FSB bola táto bunka napojená na džihádistickú organizáciu, ktorá v Ingušsku a Moskve pripravovala teroristické útoky.

Podozrivé osoby sa skrývali v špeciálne vybudovanej skrýši, v ktorej počas prehliadky agenti FSB našli päť kusov strelných zbraní a dve výbušné zariadenia. Na výrobu týchto zbraní bolo údajne použitých desať kilogramov TNT – trinitrotoluénu, ktorá je výkonná trhavina, na vojenské a špeciálne použitie. Tiež našli podomácky vyrobené rozbušky k výbušným zariadeniam a náboje k rôznym typom strelných zbraní.

V prípade sa začalo trestné konanie. V októbri tohto roku bol pri teroristickej operácii FSB v Ingušsku zlikvidovaný vodca tejto teroristickej bunky a s ním aj jeho piati komplici.

Ďalších desať ľudí, ktorí plánovali teroristické útoky bolo zatknutých minulý týždeň. Skupinka podozrivých údajne pochádza zo strednej Ázie a útoky mali zasiahnuť Moskvu a Petrohrad. Podozrivý sa priznali, že majú styky s niektorými vyššie postavenými členmi Islamského štátu.

Zdroj: aktuality.sk | Foto: Pixabay
[/sociallocker]