Počasie sa v posledných týždňoch doslova zbláznilo. Meteorológovia však naďalej prekvapujú, pričom upozorňujú na výraznú zmenu, ktorú môžeme očakávať už v priebehu najbližších dní. A pozor, mali by ste sa pripraviť na arktickú zimu!

Slovenský hydrometeorologický ústav varuje pred príchodom arktického vzduchu, ktorý by mal sprevádzať aj sneženie na celom našom území. ,,Podľa dnešných predpovedných materiálov sa, samozrejme, ešte nedá presne predpovedať, nakoľko bude ochladenie výrazné, ako dlho sa u nás chladná vzduchová hmota udrží, prípadne koľko snehu možno očakávať. Je však pravdepodobné, že snehové zrážky sa postupne vyskytnú už aj v nížinách a niektoré noci bude aj silnejší mráz,“ uvádza SHMÚ na facebookovej stránke.

Zmenu by sme mali pocítiť už koncom pracovného týždňa, pričom v sobotu (30.11.) sa začne denná teplota pohybovať okolo 7˚C a najnižšia nočná teplota 1˚C. V nedeľu (1.12) sa počasie radikálne zhorší, keďže najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 0˚C do 6˚C a nočná teplota môže dosiahnuť teplotu -9˚C v údoliach.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/SHMÚ  |  Foto: Facebook/SHMÚ, Pixabay