ZMENA! Pokutu za diaľničnú známku bude možné uložiť do…!

Dátum:

V stredu (24. februára) poslanci schválili návrh zákona z dielne Ministerstva dopravy a výstavby SR, ktorý sa týka neuhradenia diaľničných známok. Údajne ma ísť o opravu chyby, ktorú spôsobilo Sulíkovo tzv. kilečko.

V polovici februára minulého roka poslanci schválili zrušenie diaľničných známok v súvislosti s fyzickými a právnickými osobami s vozidlom do 3,5 tony, pričom účinnosť zákona nadobudlo od januára 2021. Dobrú správu však najnovšie vystriedala aj tá menej pozitívna.

Podľa najnovšieho návrhu zákona bude možné pokutu za neuhradenie diaľničnej známky uložiť do dvoch rokov odo dňa, kedy príslušný úrad zaeviduje porušenie zákonnej povinnosti. Najneskôr je však možné uložiť sankciu do troch rokov od nezaplatenia pokuty. V minulosti ju bolo možné uložiť do 60 dní.

Argumentom rezortu dopravy pri zmene zákona bolo tvrdenie, že dva mesiace pri dodržaní všetkých procesných pravidiel o správnom konaní jednoducho nestačia. Podľa vyjadrení hovorcu ministerstva Ivana Rudolfa je prakticky nemožné, aby sa u všetkých pokút naplnili zákonné podmienky v dĺžke 60 dní.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ereport.sk  |  Foto: Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...