Nákupné hodiny pre seniorov sú dlhodobo kritizované zo strany obchodníkov i zákazníkov. Mnohí Slováci tak dúfali, že čoskoro dôjde k zrušeniu nezmyselného nariadenia. Opak je však pravdou! Výhodu pri nakupovaní získa aj ďalšia skupina ľudí.

Vyhradený čas pre seniorov od 9.00 do 11. hodiny sa stal na Slovensku nočnou morou pre množstvo ľudí, ktorí pri vchode do obchodného reťazca dostanú v danom čase jasnú stopku. Namiesto zrušenia opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) sa však rozširuje aj pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím a ich sprievodcov.

Zmena bude platiť od pondelka (8. marca). ,,Preukazovať sa budú preukazom fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím alebo preukazom fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím so sprievodcom,“ vysvetlila hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková.

Najnovšia vyhláška taktiež pozmeňuje podmienky, ktoré povoľujú liečebné kúpele alebo kúpeľné liečebne poskytujúce rôzne služby. Po novom môže ísť iba o liečbu zo zdravotných dôvodov, v dôsledku čoho sa má zamedziť ,,krytiu“ wellness pobytov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: health.gov.sk  |  Foto: Pixabay