Košická kapela, ktorá mala tú česť byť predskokanom švédskej kapely Roxette a podarilo sa jej zvíťaziť v ankete Slávik 2012 v kategórii skokan roka, sa po šiestich rokoch fungovania rozhodla obmeniť svoju zostavu. A zmeny sú veľkolepé. Nový vietor do plachiet má hudobnej skupine priniesť zaujímavá speváčka, ktorá nahradila Dášku Kostovčík a veľa sa očakáva aj od nového klaviristu, ktorý sa radí medzi slovenskú špičku!

[sociallocker]Tvárou kapely sa stáva krásna Victoria

Dvadsaťštyriročná rodáčka z Košíc Victoria, vlastným menom Viktória Vargová, nie je speváčkou, ktorá disponuje študovaným hlasom, či naučenými speváckymi technikami.
„Victoria má hlas, aký som u nás ešte nepočul. Bola pre nás jasnou voľbou. Jej falzet totiž ľuďom spôsobí zimomriavky v tom dobrom slova zmysle. Napriek tomu, že doposiaľ spievala najmä sama pre seba, nástup do kapely zvládla bravúrne. Za veľmi krátky čas urobila veľký pokrok a celú záležitosť poňala fakt profesionálne, “ vysvetľuje Peter Bič. Okrem krásneho spevu je určite zaujímavý aj jej tajomný výzor.

Nová spevácka tvár Peter Bič Project

Na prácu s kapelou sa teší aj samotná speváčka: „Hudbu milujem, myslím, že je to na mne aj vidieť aj keď mám zavreté ústa. Spolupráca s chalanmi bola a stále je obrovskou školou aj motiváciou, veľa vecí ma naučili a spolu sme sa za pomerne krátky čas dopracovali až sem, čaká nás ešte dlhá cesta a na to sa teším. Podporu, ktorú mi prejavujú im do konca života nezabudnem.“

Klávesáka nahradil uznávaný klavirista Zoli Tóth

Ten takisto pochádza z východu a kapela je z jeho príchodu nadšená. Zoli sa totižto usadil v Seredi, kde spolu s Jimim Cimbalom vlastnia nahrávacie štúdio a vydavateľstvo.
Momentálne sme veľmi často v štúdiu, pracujeme na nových skladbách, chystáme koncertný program a tiež veľmi zaujímavú spoluprácu so svetovým umelcom. Nový singel spolu s videoklipom predstavíme čoskoro,“ hovorí zakladateľ Peter Bič.

Kapelu posilní aj Zoli Tóth

Zoli Tóth má vo svojich 34 rokoch za sebou úspešnú kariéru. Okrem toho, že svojím klavírnym umením sprevádzal  Máriu Čírovú, Zuzanu Smatanovú, či Samuela Tomečka, býva neodmysliteľnou súčasťou televíznych projektov Československá Superstar, Hlas Československa, či Milujem Slovensko. To, že je tento mladý muzikant spolumajiteľom vychyteného nahrávacieho štúdia, je pre kapelu obrovským benefitom.

Aj napriek zmenám je o kapelu naďalej záujem

Nové zloženie nezaháľa a už v nedeľu 4. septembra si ich fanúšikovia mohli vychutnať v Bardejove. Po premiérovom vystúpení v Bardejove kapela v septembri absolvuje vystúpenia v Prešove, Nitre, Novom Meste nad Váhom, Karlových Varoch, Michalovciach a niekoľkokrát v domácich Košiciach.

Zdroj: Janka Marczellová | Foto: Ján Štovka
[/sociallocker]