Kauza vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej opäť mieri pred súd. Už 15. júna bude vo veci pojednávať Najvyšší súd, ktorý dostane na stôl aj nový znalecký posudok. Ten vypracovali odborníci z Univerzity Komenského a objaví sa v ňom 10 nových dôkazov.

Aj keď prvostupňový súd rozhodol predbežne o nevine Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej, kauza dvojnásobnej vraždy a jej objednávky postúpila po odvolaní pred Najvyšší súd. Ten zasadne budúci utorok. Kočner bol pritom už odsúdený na 19 rokov vo veci zmeniek televízie Markíza a pred nedávnym súdom sa objavil prvýkrát vo väzenskom mundúre. Na stole súdneho senátu má pristáť podľa informácií Sme aj nový znalecký posudok.

Ten vypracovali na 67 stranách odborníci z Univerzity Komenského v Bratislave a zhrnuli v ňom viac ako 10 nových dôkazov. Jedným z nich má byť aj dávnejšie medializovaná informácia o Zsuzsovej mobile a hodinkách na meranie tepu, ktoré zachytili ráno po vražde neobvykle vysoké hodnoty. Rozoberajú v ňom však aj komunikáciu v Threeme, ktorú považujú za šifry zahmlievajúce naozajstný význam: “Dospeli sme k záveru, že tieto osoby sa usilovali zástupným používaním výrazov generovať ich viacznačnosť, význam komunikácie zahmliť a zámerne šifrovať tak, aby zostal prvoplánovo nepochopený treťou stranou,” uviedli.

Ide najmä o symboly snehu, trhania zubov, ako aj svrab, pričom kožným ochorením ani jeden z komunikujúcej dvojice netrpel a toto slovo sa sa po vražde 21. februára 2018 prestalo používať. “Za významné považujeme, že po 22. februári 2018 sa táto skupina kódov zo skupiny kožné choroby už nevyskytuje,” dodávajú. Najčastejšie so zmienenými symbolmi operovali práve týždeň pred vraždou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: Televízia JOJ, YT/SME