Známa česká kapela, ktorá má množstvo fanúšikov aj na Slovensku, oznámila veľmi smutnú správu. Po boji s ťažkou chorobou zomrel v utorok hudobník a jej dlhoročný člen. Naposledy vydýchol vo veku 75 rokov, o čom informovala skupina na sociálnej sieti.

Obľúbená česká kapela Čechomor, ktorá má množstvo priaznivcov aj na Slovensku, oznámila na sociálnej sieti smutné správy. Po boji s ťažkým ochorením zomrel v utorok hudobník Radek Pobořil, ktorý sa dožil 75 rokov.

Je nám veľmi ľúto, ale s veľkým zármutkom by sme vám chceli oznámiť, že po ťažkej chorobe dnes zomrel náš kamarát a spoluhráč Radek Pobořil. Úprimnú sústrasť,“ napísali. Hudobník hrával na akordeon, ako aj dychové nástroje po tom, čo na konzervatóriu vyštudoval odbor trúbka a harmonika.

Členom činohry Národného divadla bol od svojich 15 rokov, kým s kapelou Čechomor začal hrávať od roku 1988. Počas svojej hudobnej kariéry hrával a vystupoval aj so známym pesničkárom Jaromírom Nohavicom a rovnako učil na Konzervatóriu Jaroslava Ježka jazzovú improvizáciu. Do hudobného neba odišiel aj známy bubeník kapely The Rolling Stones.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Čechomor