Keď známa česká speváčka a modelka Jitka Boho pomenovala svoje dievčatko romantickým menom Rosalia, ani netušila, že jej dcérka bude viac inklinovať k nohaviciam a judu než ku krásnym šatôčkám a bábikám.

32-ročná kráska vychováva dve deti, staršiu Rosaliu (8) a mladšieho Tadeáša (2). Oboch však vníma ako chlapcov. Rosálka totiž odmieta všetky typicky dievčenské záležitosti.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa J I T K A B O H O (@jitkaboho)

Jitka Boho v rozhovore pre iGlanc.cz priznala, že toto zistenie pre ňu nebolo jednoduché. ,,Občas som sa jej snažila podsunúť nejaké šaty. Keď som videla, že je to nepriestrelné, že sa Rosálka drží zaryto svojho štýlu, mne to uberalo energiu sa o niečo snažiť. Takže som to musela akceptovať a beriem ju takú, aká je. Nenútim ju do ničoho,” uviedla mamička. Jej dcérku baví futbal, chodí na judo a hrá na violončelo.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa J I T K A B O H O (@jitkaboho)

,,Doma sa potom chváli, koľko chalanov na jude porazila. Tento druh športu jej evidentne pôjde. Budem ju v tom podporovať, keď ju to baví. Hlavne, aby pri tom vydržala. Či to tak zostane, alebo sa to zmení, to je na nej. Ja do toho nebudem zasahovať. Ono to ani nejde. My rodičia by sme mali byť deťom podporou, ak chcú ísť v nejakom štýle alebo sa v niečom cítia lepšie,” myslí si Jitka. Tá sa podľa svojich slov stretla už aj s názormi, že z dievčatka robí chlapca ona.

Ani chlapec, ani dievčatko:Bezpohlavná výchova sa stáva novým fenoménom!

,,Ja z nej chlapca nerobím. Ako som povedala, do ničoho ju nenútim. Pokiaľ sa takto cíti dobre, som jedine rada, pretože vidím, že je takto šťastná. Včera sme vyberali, aký si nechá urobiť nový strih,” uviedla česká modelka a speváčka, ktorá si uvedomuje, že vďaka krátkym vlasom a štýlu obliekania vyzerá dcérka Rosálka naozaj ako chlapec.

,,Ale je malá a všetko sa môže ešte zmeniť. Pokiaľ je šťastná, pre mňa ako rodiča je to najdôležitejšie,” uzavrela milujúca mamina.

Zdroj: iglanc.cz | Foto: Instagram/jitkaboho