Obľúbené dovolenkové destinácie Slovákov v Chorvátsku aktuálne bojujú s ničivými požiarmi. Hrozné zábery plameňov, zničených obydlí a vysilených hasičov kolujú internetom, pričom mnohí turisti museli opustiť svoje príbytky. Chvíle hrôzy opísala aj známa účastníčka Farmy.

V Chorvátsku vypukli pred niekoľkými dňami ničivé požiare, ktoré zasiahli najprv oblasť Pula, no aktuálne vyčíňajú aj v Zatone, Rasline a vo Vodiciach. Na miestach zasahuje viac ako 300 hasičov, 50 príslušníkov armády, ako aj 5 hasičských lietadiel. Prenajímaním apartmánov v obľúbených letoviskách sa pritom už celé roky živí aj bývalá farmárka Miriram Pribanič alebo Bubica.

Tá v minulosti 23 rokov podnikala práve v Splite a Kašteloch, kde sa pasujú s požiarmi pravidelne. „Každý rok stres, plač, dym, okolo domu sme mali krásny borovicový les z jednej strany a z druhej strany olivový sad. Bohužiaľ, už tam nie je ani jedno, ani druhé, všetko zhorelo,“ spomína bývalá účastníčka Farmy. Keď sa podľa jej slov do domov po požiari ľudia vrátia, čaká ich hrozný pohľad. „Všade je smrad spáleniska, padá popol na všetko… A čo len prežívajú domáci ľudia, ktorí museli opustiť svoje domovy, kde oheň zhltol ich garáž, dom, auto, celé okolie ako v horor filme,“ zamýšľa sa.

Následne sa však markizáčka presťahovala 350 kilometrov od Dalmácie: „Preto v roku 2011 padlo rozhodnutie, presťahujeme sa na Kvarner. Bolo to najlepšie rozhodnutie v našom živote,“ pochvaľuje si. „Je mi veľmi ľúto, čo sa každý rok v Dalmácii deje, každý rok sú tam rozsiahle požiare a je to veľmi nepríjemné, keď turisti musia bežať, niektorí sa nestihnú ani zbaliť,“ píše Bubica, ktorá ale svojich hostí uisťuje, že u nich je všetko v poriadku a všetci sú v bezpečí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj│ Foto: FB/Miriam Pribanic, Meteoplus, Twitter, Televízia Markíza