Na ceste za Mníchovou Lehotou v okrese Trenčín došlo k vážnej autonehode, keď vodička vo vysokej rýchlosti narazila do dvoch cyklistov. 46-ročný Peter podľahol zraneniam na mieste nehody a jeho priateľka Andrea (†50) zomrela po pár dňoch v nemocnici.

Známa fitneska Lucia Kristová zavinila tragickú nehodu ešte v júli 2018. Na ceste za Mníchovou Lehotou zozadu narazila do páru cyklistov, pričom Peter (†46) a Andrea (†50) napokon zraneniam podľahli. Sudca jej v tom čase udelil len podmienečný trest, ktorý sa však nepáčil prokurátorovi. Je totiž presvedčený, že zabitie dvoch osôb musí mať omnoho vážnejšie následky.

Z tohto dôvodu v máji 2019 podal na 28-ročnú ženu žalobu na Okresnom súde v Trenčíne z prečinu usmrtenia. „Sudca v novembri 2019 vydal trestný rozkaz, ktorým obvinenej uložil trest odňatia slobody v trvaní 2 roky, pričom výkon trestu podmienečne odložil na skúšobnú dobu 3 roky. Obvinenej uložil aj trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá každého druhu na 6 rokov,“ uviedol hovorca trenčianskeho súdu Roman Tarabus pre cas.sk.

Ani z tohto verdiktu nebol prokurátor nadšený a proti trestnému rozkazu podal odpor. Športovkyňa, ktorá sa pýši úspechmi v bikini fitness, sa tak postaví pred sudcu na hlavnom pojednávaní. Podmienka, ktorú v minulosti dostala, sa tak môže pokojne zrušiť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: Facebook/Lucia Kristová – fitstyle and personal trainer, joj.sk