Známa herečka z divadelných dosiek, no aj z televíznych obrazoviek sa poriadne rozohnila. Na sociálnej sieti naložila Slovákom, ktorí dehonestujú umelecké povolania. Zároveň priznala, že kvôli koronakríze pôjde sama pracovať za bar do niektorého z podnikov.

Eva Mores nie je medzi Slovákmi žiadnym neznámym pojmom. Slovenská herečka sa objavuje na divadelných doskách po boku zvučných mien, no diváci ju môžu poznať aj z niekoľkých častí Rodinných prípadov vysielaných na televízií Markíza. Mladá kráska sa pritom naposledy rozhorčila pred prezidentskými voľbami, keď Slovákom poslala ostrý odkaz. Inak tomu nie je ani teraz, keď našu krajinu zmieta koronakríza a prísne protipandemické opatrenia. Tie sa okrem iných profesií dotkli aj umelcov, ktorí majú momentálne hlavu v smútku a mnohí nevedia, akú budúcnosť im prenesie nelichotivá situácia. Keďže sa viacero ľudí obúva do hercov či spevákov a odporúčajú im vyskúšať si “normálnu” robotu bežných občanov, Eva sa rozhodla hejterom prehovoriť do duše.

Na Facebooku zverejnila záber z natáčania filmu Svetlonoc, na ktorom má ruky posiate modrinami: “Aj takto vyzerá práca herca, že sa nadránom, po celej noci natáčania, vráti domov doudieraný, premočený, prechladnutý, alebo ani nie domov, ale na hotel. Nevadí nám to, lebo sme na to zvyknutí, nie sme z cukru a hlavne máme našu prácu radi, a áno, aj toto je jej súčasťou a je to v pohode, veď naozaj sú aj ťažšie profesie. A hoci mne nevadí bývať dva a pol mesiaca po hoteloch kade tade, lebo na kočovný život som zvyknutá a vyhovuje mi, viem si predstaviť, že keby som mala rodinu a deti, tak ako väčšina mojich kolegov, trochu náročné by to pre mňa bolo. A potom niekto príde a povie: ,Nech si tí umelci len pekne pričuchnú k naozajstnej robote,'” začala svoju kritiku.

Slovákom ale odporúča si najprv čosi vyskúšať a potom šomrať: “Buďte si istí, že nikto z nás nemá problém s čapovaním piva či blokovaním za pokladňou, ale s tým, že dehonestujete prácu, ktorú ste nikdy nevyskúšali a netušíte, čo obnáša, s tým trochu problém máme, pretože napríklad ja by som si nedovolila vyjadrovať sa s dešpektom o žiadnej robote. Po prvé preto, že na to nemám právo, pokiaľ som si tú profesiu nevyskúšala, a po druhé preto, že dehonestovať kohokoľvek prácu je pod moju úroveň.

Napokon dodala, že keďže kvôli kríze zrušili predstavenia, ostala bez príjmu a musí sa poobzerať po ďalšom zárobku. “Hneď ako dorobím toto, pôjdem na chvíľu za bar. Celkom sa na to teším, pretože som to už robila, a teda môžem objektívne zhodnotiť, že to pre mňa po takmer troch mesiacoch tejto roboty, ktorú teraz robím, bude oddych. Predpokladám, že ten Váš oddych zvyknete tráviť bez hudby, kníh a filmov, keď už sú tí umelci takí zbytoční,” poznamenala na záver.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/Eva Mores