Hollywood je opäť v slzách po tom, ako sa potvrdila smutná správa o úmrtí známej a populárnej herečky. 70-ročná hviezda seriálov podľahla rakovine maternice a v nemocnici vydýchla poslednýkrát sama.

Filmový svet prišiel o ďalšiu skvelú herečku. Mary Pat Gleason zomrela podľa informácií Variety 2. júna po ťažkom boji s rakovinou maternice. Chorobu už pritom porazila v roku 2015, no tentokrát sa jej stala osudnou. Obľúbená umelkyňa odišla vo veku 70 rokov v nemocnici, kde strávila posledný mesiac života.

Keďže v USA stále platia prísne pravidlá ohľadne nemocničných návštev kvôli pretrvávajúcemu koronavírusu, Gleason odišla zo sveta celkom sama bez rozlúčky s príbuznými. Herečka sa počas kariéry preslávila účinkovaním v známych seriáloch aj filmoch.

K tým najpopulárnejším patrilo jej účinkovanie v sitkome Priatelia, Dve baby na mizine, Mama, Zúfalé manželky či v Se* v meste a Pohotovosť. Rovnako stvárnila nezabudnuteľné postavy vo filmoch Základný inštinkt, dráme The Crucible, no aj v romantickej komédií Neznesiteľná krutosť či Moderná Popoluška. Poslednýkrát si zahrala vo filme Sierra Burgess je lúzer v roku 2018. Česť jej pamiatke.

Zdroj: variety.com │ Foto: Twitter, Facebook/Friends (TVshow)