Známa politická strana VARUJE: Príprava na 3. vlnu pandémie!

Dátum:

Známa slovenská politická strana sa domnieva, že napriek uvoľňujúcim sa opatreniam by sme sa mali pripravovať na tretiu vlnu koronavírusovej pandémie. Tá podľa dát zo zahraničných krajín dorazí aj k nám, a preto by sme sa mali riadiť 7 základnými radami.

Mimoparlamentná politická strana KDH na sociálnej sieti varuje pred 3. vlnou koronavírusovej pandémie, ktorá podľa všetkého dorazí aj na Slovensko. Túto teóriu podporujú známi odborníci, no rovnako dáta zo zahraničia naznačujú, že by sa tak malo udiať na jeseň. „Všetci si konečne užívame chvíle uvoľnenia a môže sa zdať čudné, že ideme hovoriť o tretej vlne. Signály zo zahraničia však naznačujú, že je dosť reálna. Práve preto sa musíme už teraz pripraviť, aby nás znova neprekvapila,“ uviedla strana na sociálnej sieti.

Ak si však vláda cez leto dá relax a tretia vlna nás „zaskočí“, už nepôjde iba o nekompetentnosť. Naša tímlíderka pre zdravotníctvo Monika Kolejáková dala s tímom odborníkov dokopy 7 rád, ako sa už dnes vieme pripraviť na prípadnú tretiu vlnu. Nasledujúce letné mesiace budú kľúčové,“ dodali.

Medzi siedmimi radami, ktoré môžu ochrániť občanov pred rýchlejším šírením pandémie, je dôsledné trasovanie kontaktov, ktoré by zabezpečovali ľudia, ktorí prišli o prácu, dodržiavanie karantény, no aj monitorovanie hraníc. Tiež poukazuje na zmysluplné testovanie: „Dlhodobo podporujeme hybridné testovanie v ohniskách a tam, kde sa prirodzene združujú kolektívy. Zároveň treba občanov s pozitívnym výsledkom antigénového testu pretestovať PCR testom, aby sme sa vyhli falošnej pozitivite,“ dodáva so slovami, že politika musí ísť nateraz bokom a je potrebné komunikovať s odborníkmi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/KDH │ Foto: FB/KDH, YT/Denník N

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...