Známa Slovenka, ktorá žije s fotografom, prežila pred pár dňami dramatický pôrod, počas ktorého sa jej narodilo dieťatko bez známok života. Svoje najhoršie chvíle opísal do detailov práve jej priateľ…

Známa modelka Denisa Mlyneková, ktorá v minulosti randila s Rasťom Brezovským (bývalým partnerom Adely Vinczeovej), sa rozhodla usadiť po boku fotografa Ľuba Šišku, s ktorým zakotvili na studenom Islande. V máji oznámili svetu aj radostnú novinku o čoskorom príchode ich dcérky na tento svet. 5. októbra Denisa napokon porodila, no tento deň bol pre rodičov nielen najkrajším, ale aj najťažším v živote.

Pôrod sa totiž poriadne skomplikoval a dieťatko sa narodilo bez známok života: “Rodili sme do vody, moc sme chceli priviesť na svet dieťatko prirodzeným spôsobom. Pôrod bol intímny, boli sme sami, dula nás chodila kontrolovať. Celý čas som sa snažil byť čo najväčšou oporou, bolesť ktorú cítila, ma skľučovala. Začalo sa to zhoršovať, sila kontrakcií naberala na intenzite. Niekoľkokrát zamdlela, prišli komplikácie,” opisuje chvíle hrôzy otecko.

Onedlho sa ale situácia ešte zhoršila potom, ako sa dievčatko v bruchu vzpriečilo. Cisársky rez už nebol možný a Denisa musela poriadne zatlačiť. Potom, ako sa maličká dostala na svet, ale čakalo na rodičov najväčšie zúfalstvo, aké kedy zažili: “Nič horšie som nezažil. Bol to najhorší moment v mojom živote. Anjelik sa nám narodil bez známok života, pulzu, dychu. Nastali chvíle totálneho zúfalstva, beznádeje, neskutočnej bolesti, ťažoby, pri ktorej sme sa nezmohli na nič ako na prosebné náreky.. Takmer celým telom som objímal svoju ženu, snažil sa jej zakryť tvár, aby to nevidela a netrpela. Okolo nás sme počuli profesionálov oživovať to najcennejšie, čo máme, odpočítavať resuscitáciu, všetko bolo v obrovskom koordinovanom chaose. Trvalo to 20 sekúnd, najbolestivejších sekúnd môjho života,” odhaľuje kruté chvíle.

Šťastný otec Ľubo Šiška opísal chvíle hrôzy pri pôrode jeho partnerky Denisy Mlynekovej

Dcérka, ktorej dali meno Atlas, sa ale napokon nadýchla a šťastní rodičia konečne započuli jej plač: “Bola v poriadku, našťastie je krásna a zdravá. Bez obrovskej snahy jej matky a pomoci lekárskeho tímu, ktorý zasiahol včas, to mohlo celé skončiť inak. Veľké ďakujem. 
Chcem vyjadriť sústrasť všetkým, ktorých deti trpeli a postihlo ich akékoľvek trápenie. Obdivujem každú matku,” dodáva naradostený otec, ktorý sa po narodení dcérky neutekal opiť, ale vyplakať pred nemocnicu: “Pýtali ste sa ma, či som bol osláviť alebo si vypiť.. Po tom, čo boli obe v bezpečí, som sa išiel pred nemocnicu vyplakať a vrátil som sa za nimi. Bol to najkrajší deň môjho života,” priznáva Ľubo. Rodičom blahoželáme!

Dcéra Atlas sa narodila bez známok života, no podarilo sa ju oživiť
Rodičia si prežili najkrajší a zároveň najdesivejší deň života

Zdroj │ Foto: Instagram