Známa slovenská herečka prekvapuje jednou správou za druhou. Len nedávno sa podrobila policajnému výsluchu, potom sa musela liečiť z nepekného úrazu a teraz udivuje novinkou. V najbližších mesiacoch sa totiž plánuje sťahovať do susedného Poľska.

Magda Vášáryová si pred pár týždňami prešla nepekným úrazom, ktorý sa jej prihodil počas pobytu v milovanej Banskej Štiavnici. Prekonať však musela ešte väčšiu bolesť, keď prišla o manžela Milana Lasicu. Po smrti umelca sa rozhodla zanechať spomienky a predáva krásny byt v bratislavskom Starom Meste, ktorý má hodnotu takmer milión eur.

Ešte pred predajom si však herečka zakúpila novú nehnuteľnosť v novostavbe neďaleko spoločného bytu. Kvôli úrazu však poriadne nestihla dovybaľovať veci zo škatúľ a už chystá vo svojom živote ďalšiu veľkú zmenu. Ako prezradila pre český Rytmus Života, chystá sa opustiť Slovensko a žiť v susednom Poľsku.

Mám ohromnú radosť, pretože mi v Poľsku priklepli štipendium na univerzite v Krakove, kde budem môcť dokončiť svoje doktorandské štúdiá,“ teší sa Vášaryová. Umelkyňa už pritom v minulosti študovala na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, no vtedy ju po roku štúdia vyhodili kvôli Jakubiskovmu filmu Vtáčikovia, siroty a blázni, kde si zahrala. Herečka by pri pobyte v Poľsku nemala mať problém s jazykom ani zvyklosťami, keďže tam päť rokov pôsobila ako veľvyslankyňa.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: PLUS 7 DNÍFoto: RTVS