Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj sa stretol s mnohými predstaviteľmi krajín i s vysokými funkcionármi. V rozhovore sa však pred niekoľkými mesiacmi ocitol aj so známou slovenskou producentkou, ktorá opísala, ako na ňu hlava východnej krajiny zapôsobila. 

S Volodymyrom Zelenskym, ktorý mal v máji príhovor v slovenskom parlamente, sa presne pred rokom stretla slovenská producentka Wanda Adamík Hrycová (44). Ako prezradila pre Nový Čas, pri príležitosti osláv 30. výročia samostnatnosti Ukrajiny sa zoznámila nielen s prezidentom, ale aj s boxerom Vitalijom Kličkom. V tom čase ešte nikto netušil, že o pol roka napadne Ukrajinu Rusko.

Na stretnutie s hlavou krajiny si pritom Hrycová spomína vo veľmi príjemnom duchu. “Pán prezident je veľmi milý človek, pôsobí mimoriadne prístupne, ľudsky a prívetivo,” hovorí na rovinu. Zelenskyj na ňu urobil dojem svojím postojom a označila ho za hrdinu.

Je však znepokojená zo situácie, pričom má na Ukrajine viacero priateľov a známych: “Srdce mi krváca, keď vidím, ako veľmi sa môže svet v priebehu jedného roka zmeniť. Zo záchrancov sa stali zachraňovaní, ktorí aj po 30 rokoch nezávislosti musia slobodu stále brániť… Myslím na vás, priatelia, viem, že tento boj vyhráte,” odkazuje na východ všetkým blízkym, s ktorými je v kontakte a zároveň im poskytuje potrebnú pomoc.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: YT/The Telegraph, Zuzana Vačková, Televízia JOJ