Konečné vypnutie stanice bolo rozhodnuté už v júni v minulom roku. V tejto chvíli sa rozhoduje na správnom čase vypnutia na základe dohody relevantnej časti trhu. Koniec vysielania stanice odsúhlasila Asociácia prevádzkovateľov káblových telekomunikácií.

Spoločnosť CME, ktorá vlastní aj televíznu stanicu Markízu sa rozhodla pre radikálny krok. V krátkom čase budú na Slovensku zablokované programy Novy. Rozhodnutie o konci vysielania je na stole niekoľko mesiacov a v tejto chvíli sa už len čaká na vhodný čas.

Konkrétne by na Slovensku mala skončil Nova, Nova Cinema, Fanda, Smíchov a Telka. „Súčasťou uzavretej dohody je tiež časový plán a návrh spolupráce pri vypínaní kanálov skupiny Nova, ktoré sú na slovenskom území šírené bez jej súhlasu,“ uviedla televízia Nova v tlačovej správe. O konci vysielania sa rokuje aj v súvislosti so stanicami Prima a Barrandov.

Spoločnosť CME však vymyslela alternatívu a tak sa na slovenskom trhu objaví špeciálny kanál Nova International. No netešte sa predčasne, keďže okrem vlastnej tvorby bude kanál vysielať hlavne reprízy českých seriálov ako Ulica či Ordinácia v ružovej záhrade.

Logo novej českej televízie

Zdroj: aktuality.sk  |  Foto: Facebook.com, Instagram.com