Konečné vypnutie stanice bolo rozhodnuté už v júni v minulom roku. V tejto chvíli sa rozhoduje na správnom čase vypnutia na základe dohody relevantnej časti trhu. Koniec vysielania stanice odsúhlasila Asociácia prevádzkovateľov káblových telekomunikácií.

[sociallocker]Spoločnosť CME, ktorá vlastní aj televíznu stanicu Markízu sa rozhodla pre radikálny krok. V krátkom čase budú na Slovensku zablokované programy Novy. Rozhodnutie o konci vysielania je na stole niekoľko mesiacov a v tejto chvíli sa už len čaká na vhodný čas.

Konkrétne by na Slovensku mala skončil Nova, Nova Cinema, Fanda, Smíchov a Telka. „Súčasťou uzavretej dohody je tiež časový plán a návrh spolupráce pri vypínaní kanálov skupiny Nova, ktoré sú na slovenskom území šírené bez jej súhlasu,“ uviedla televízia Nova v tlačovej správe. O konci vysielania sa rokuje aj v súvislosti so stanicami Prima a Barrandov.

Spoločnosť CME však vymyslela alternatívu a tak sa na slovenskom trhu objaví špeciálny kanál Nova International. No netešte sa predčasne, keďže okrem vlastnej tvorby bude kanál vysielať hlavne reprízy českých seriálov ako Ulica či Ordinácia v ružovej záhrade.

Logo novej českej televízie

Zdroj: aktuality.sk  |  Foto: Facebook.com, Instagram.com
[/sociallocker]