Známa televízna tvár momentálne bojuje s vážnym zdravotným problémom. Zápal srdcového svalu ho pripútal na lôžko v nemocnici a jeho stav je natoľko vážny, že sa nachádza na Jednotke intenzívnej starostlivosti (JIS).

Známy slovenský spevák Otto Weiter (63) zrejme precenil svoje sily. Podľa slov jeho manželky Andrey Fischer prekonával pred časom chrípky a žiadnu nevyležal. Naopak, veľa pracoval, až sa jeho zdravotný stav začal rapídne zhoršovať. Potom, ako sa nevedel nadýchnuť, sa rozhodla zavolať známemu profesorovi Viliamovi Fischerovi, ktorý je ich rodinný priateľ.

Fischer previezol Weitera okamžite do nemocnice, kde ho už čakal primár. Spevák podstúpil radu vyšetrení, ktoré odhalili mimoriadne nebezpečný zápal srdcového svalu. Weiter je momentálne na oddelení JIS, kde bojuje o život: „Áno, je to pravda. Od pondelka ležím v nemocnici. Ide o srdiečko, ktoré neposlúcha. Dôvodom je prepracovanosť. Spával som štyri hodiny denne. Robil som od rána do večera a od večera do rána. Tiež k tomu prispela chrípka, ktorá je teraz vo vzduchu,“ potvrdil spevák pre Nový Čas, foto >>> TU <<<.

Smutné slová potvrdil aj samotný lekár Fischer, ktorého pohľad na chorého Otta doslova vydesil: „V dnešnej dobe sa nedá chrípka podceniť. Vírus, ktorý napadne srdcový sval, je veľmi nebezpečný. Otto bol v ohrození života. Funkcia ľavej komory sa uňho dosť výrazne zhoršila. Teraz je veľmi dôležité, aby zabrala liečba,“vyjadruje nádej na zlepšenie stavu svojho kamaráta. Spevákovi prajeme skoré uzdravenie.

Spevák Otto Weiter leží na JIS so zápalom srdcového svalu

Zdroj: cas.sk │ Foto: Facebook