Známa tenistka, ktorá sa vo svetovom rebríčku ešte nedávno pýšila 6. miestom, sa musela stiahnuť zo svetových kurtov po tom, ako jej diagnostikovali rakovinové ochorenie Hodgkinov lymfóm. Po náročnom boji však prišli nečakane skvelé správy.

Španielka Carla Suarez Navarro patrí v tenisovom svete k absolútnym špičkám a v rebríčku si vybojovala pozíciu 6. najlepšej. Tenistka získala víťazné tituly vo WTA, no úspechy si 7-krát pripísala aj na Grand Slam turnajoch. V septembri minulého roka ju ale zasiahla krutá správa lekárov.

Navarro totiž diagnostikovali rakovinové ochorenie Hodgkinov lymfóm, pričom musela prerušiť športovú kariéru a podstúpiť 6-mesačnú chemoterapiu. Lymfóm bol zachytený v skorom štádiu a športovkyňa sa počas liečby pravidelne prihovárala fanúšikom na Twitteri. A hoci mala v pláne zavesiť tenis definitívne na klinec, prišla s nečakane skvelou správou.

32-ročná tenistka sa nielenže vyliečila z rakoviny, ale dokonca sa vráti aj na tenisové dvorce: “Všetkým ďakujem za milé správy. Každé slovo podpory mi dodalo silu počas posledných mesiacov. Moja najväčšia vďaka patrí zdravotnému personálu, ktorý sa o mňa staral každý deň. Som vyliečená,” teší sa.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: skysports.com │ Foto: Twitter, YT/ US Open Tennis Championships