Už čoskoro čakajú Slovensko i voľby do samospráv, do ktorých sa ako kandidáti hlásia viaceré známe mená. Len pred niekoľkými hodinami oznámil svoju kandidatúru na post primátora hlavného mesta kontroverzný spevák Martin Jakubec. Do nitrianskej samosprávy sa však chce dostať známy člen OĽaNO.

Poslanec NR SR Lukáš Kyselica, ktorý v parlamente pôsobí za hnutie OĽaNO, ohlásil v stredu novinku. V nadchádzajúcich voľbách sa chce uchádzať o post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja s podporou OĽaNO, Nova, Kresťanskej únie a Zmeny zdola. Ďalších 17 ľudí bude za OĽaNO kandidovať za poslancov v Nitrianskej župe.

Kyselica, ktorého v jeho kroku podporuje aj premiér Eduard Heger, uviedol, že kraj stagnuje a nastal čas na zmeny. V prípade výhry sa mieni zasadiť o otvorenosť, transparentnosť a priblíženie župy občanom so zameraním sa na čerpanie eurofondov, budovanie a opravu ciest, či zlepšenie duálneho vzdelávania.

Počas pôsobenia v župe by chcel podľa svojich slov zároveň pôsobiť ako poslanec NR SR. “Je to pre mňa obrovská výzva, nebude to ľahký boj, ale som odhodlaný ísť do toho naplno a urobiť všetko pre to, aby som priniesol alternatívu pre všetkých obyvateľov Nitrianskeho kraja,” uviedol na sociálnej sieti. Okrem Kyselicu sa o post predsedu v kraji uchádzajú aj Milan Belica a Marián Kéry s podporou Smeru, Branislav Becík z Hlasu, či Milan Španír s podporou Kotlebovcov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj│ Foto: FB/OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, Lukáš Kyselica – kandidát na župana NSK