Známa tvár šoubizu NALOŽILA kolegom: Herci len zneužívajú systém!

Dátum:

Aktuálne je kvôli koronavírusovej pandémií a karanténe napätá situácia nielen v slovenských domácnostiach bežných ľudí, ale aj u umelcov či hercov. Viacerí sa preto obrátili s prosbou o pomoc priamo na vládu. Po tomto kroku ich ostro skritizovala známa tvár šoubizu.

Koronavírus a s ním spojené nižšie či nulové zárobky dostávajú mnohé slovenské domácnosti doslova na kolená. Výnimkou nie sú ani nespokojní umelci, ktorí sa musia v čase zatvorených divadiel či vypnutých kamier postarať o svoje živobytie. Niektorí poslali premiérovi otvorený list, v ktorom ho žiadajú o pomoc. Na Igora Matoviča sa dokonca obrátil aj známy herec zo seriálu Oteckovia.

Do kolegov sa ale v najnovšom rozhovore pre Sme poriadne obul herec divadla GUnaGU Viktor Horján, ktorý tvrdí, že keďže žije len z divadla, aktuálne je finančne na nule. Kopol si však do tých, ktorí zarábajú pekné sumy aj účinkovaním v seriáloch a napriek tomu im nie je podľa jeho slov dosť: „Treba vedieť rozlišovať medzi hercami a hercami. A jednoduchí ľudia prosto odsudzovali tých, ktorí stoja na javiskách, sú často v médiách a dobre zarábajú. Majú stály plat v Slovenskom národnom divadle, na Novej scéne alebo v divadle Astorka. Prečo nedajú zo solidarity peniaze tým, ktorí teraz vôbec nezarábajú? Namiesto toho žiadajú o pomoc pre seba, a to aj v situácii, keď využívajú systém,“ hromží.

Kritizuje tiež hercov, ktorí vyšli pred časom do ulíc a protestovali aj proti ministerke kultúry, no vzápätí neváhali prijať trinásty plat či vianočné prémie: „To sa nedá nazvať inak, ako že zneužívali systém. Mnohí z nich ešte aj učia na vysokej škole a cez deň sa pýtajú zo skúšky, aby mohli natáčať seriály nulovej kvality. Majú plat, platené dovolenky, prečo teda demonštrujú proti systému?“ pýta sa Viktor. Herec má však veľmi dobré vzťahy s herečkami Milkou Vášáryovou, Zuzanou Kronerovou, Gabikou Dzuríkovou či s Jozefom Vajdom.

Na sociálnej sieti ale uviedol, že tieto slová mu spôsobili aj nezhody: „Reakcie na môj rozhovor sú, samozrejme, rôzne. A sú aj kolegovia, ktorí nepochopili, že nejde o osobnú vec, ale o princíp…,“ dodal k chúlostivej téme. Keďže sa v najbližšej dobe zrejme do divadla nevráti, rozhodol sa teda pod tlakom finančnej krízy zarábať si cvičením s klientami, ktorým pomáha zhadzovať kilá navyše.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk, Facebook/Viktor Horjan │ Foto: Instagram/corneille_agentura, tvjoj, tvmarkizaofficial, viktorhor

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...