Dva známe obchodné reťazce pred pár dňami zaevidovali falošné správy či oznamy, ktoré vznikli podvodným spôsobom. Obe spoločnosti sa tak snažia varovať zákazníkov, aby neuverili informáciám, ktoré im boli nedávno poskytnuté.

Spoločnosť COOP Jednota zaznamenala podvodné SMS správy, v ktorých sa má súťažiť o luxusný smartfón. ,,Žiadame všetkých, ktorí túto podvodnú správu dostanú, aby na ňu nereagovali a neotvárali ju, môže sa totiž jednať o vírus a hrozí aj možnosť zneužitia vašich osobných a bankových údajov,“ varuje firma zákazníkov, pričom podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.

O pár dní na to prišlo upozornenie zo strany obchodného reťazca Kaufland. ,,Prostredníctvom sms správ a internetu sa šíri informácia, že Kaufland pri príležitosti údajných 35. narodenín obdarúva zákazníkov darčekovou kartou (500 €). Vyzývame vás na ostražitosť a odporúčame na tieto podvodné aktivity nereagovať,” informuje na sociálnej sieti. Slovenský reťazec zároveň prosí ľudí, aby ich kontaktovali súkromnou správou,ak dostali podobnú sms-ku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Varovanie COOP Jednota

Upozornenie Kauflandu

Zdroj: Facebook/COOP Jednota, Kaufland   |  Foto: Facebook/COOP Jednota, Kaufland, Billa, Tesco, Terno, LIDL Slovensko