Známy Slovák, ktorý pravidelne vystupuje na internete a vyjadruje sa k aktuálnej politickej a spoločenskej situácii, má poriadny problém. Po tom, čo naňho polícia koncom júla tohto roka vydala zatykač, ho naozaj zadržala. V prípade dokázania viny mu hrozí takmer 10 rokov za mrežami.

Daniel Bombic, ktorý si vo videách hovorí Danny Kollár,  žije roky v Londýne a prezentuje sa prostredníctvom aplikácie Telegram, kde ho sleduje vyše 50-tisíc fanúšikov. Koncom júla tohto roka bol naňho vydaný európsky zatykač, pričom v auguste ho britská polícia naozaj zadržala.

Tvrdí to v piatkovom rozhovore pre YouTube portál Kulturblog. Podľa informácií portálu Zive je táto správa pravdivá a potvrdila ju samotná polícia: “O jeho zadržaní a následnom konaní pred súdom bol prepustený na kauciu s viacerými podmienkami a obmedzeniami. Iné procesné úkony zo strany policajných orgánov Veľkej Británie podľa dostupných informácií vykonané neboli, nateraz zostáva na slobode,” uviedli.

Bombic má byť obvinený v piatich bodoch a v prípade dokázania viny mu hrozí, že strávi za mrežami 9 rokov aj 8 mesiacov. Výška kaucie, ktorú mal uhradiť, má byť vo výške 17 087 eur, pričom obvinenie má súvisieť “hlavne s extrémizmom”. Na základe svojich zverejňovaných informácií je označovaný za hoaxera a konšpirátora. Aktuálne  prebieha konanie o jeho vydaní na Slovensko, keďže súdne pojednávanie, na ktoré sa má dostaviť, je stanované na 16. január 2023.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: zive.aktuality.sk │ Foto: YT/EU tv, FB/Polícia Slovenskej republiky